SURF CUP 2019

http://events.gotsport.com/events/Default.aspx?eventid=71986

Participating Team(s):

B04 A
G04 A
G03 A

 Saturday, July 27th, 2019

7:50 AM Sound FC G04 A vs. Davis Legacy G04 Red/ECNL OC #8  W 1:0
9:30 AM Sound FC B04 A vs. Evolution B04 Mercurial (IL) DM #7  L 0:2
12:20 PM Sound FC G04 A vs. San Diego Force G04 OC #7  L 1:2
2:00 PM Sound FC B04 A vs. Escondido FC Heat (CAS) DM #8  L 1:2
4:50 PM Sound FC G03 A vs. AC G03 DA (CAS) OC #4  L 1:3

Sunday, July 28th, 2019

7:50 AM Sound FC G03 A vs. Aurora Saskatoon Concordes OC #3 W 4:0 
12:20 PM Sound FC G03 A vs. LA Galaxy G03 (CAS) OC #3  T 1:1
3:50 PM Sound FC B04 A vs. Whitfield SC B04 Royal (HI) DM #18  W 2:0
6:20 PM Sound FC G04 A vs. Santa Clara G04 Green OC #2  W 2:0

Monday, July 29th, 2019

10:10 AM | Sound FC B04 A vs. Sacramento United B04 Red | DM #17
11:00 AM | Sound FC G03 A vs. San Diego Strikers G03 | OC #19
3:50 PM | Sound FC G04 A vs. Strikers FC G04 ECNL | OC #16

 CARLSBAD CUP 2019

http://events.gotsport.com/events/Default.aspx?eventid=72183

Participating Team(s):

G05 A
G01 A

Saturday, July 27th, 2019

9:30 AM Sound FC G01 A vs. Rebels East G02/G03 Sage Creek HS #1  L 1:2
10:30 AM Sound FC G05 A vs. Rebels SC Rebels 05 ECNL Pacific Ridge School #1  L 0:3
3:00 PM Sound FC G05 A vs. Liverpool SC G05 Red Pacific Ridge School #1  L 1:2
8:00 PM Sound FC G01 A vs. Beach FC G02 Sage Creek HS #1  L 1:2

Sunday, July 28th, 2019

8:30 AM Sound FC G05 A vs. Cardiff Mustangs G05 Valley Middle School Upper  W 1:0
9:30 AM Sound FC G01 A vs. Albion SC North G01 San Dieguito Academy #1 W 4:0 

Lake Oswego Nike Cup

http://events.gotsport.com/events/Default.aspx?eventid=71341

Participating Team(s)

G07 A
G09 A
G03 B

Friday, July 26th, 2019

4:45 PM Sound FC G07 A vs. PacNW G07 Blue B Cook Park #2  T 1:1
5:15 PM Sound FC G03 B vs. THUSC Emerald (OR) Tualatin HS  W 2:1
7:20 PM Sound FC G09 A vs. Woodburn FC Storm (OR) Lakeridge Jr High #2  W 7:0

 Saturday, July 27th, 2019

8:00 AM Sound FC G09 A vs. Lake Oswego Freedom (OR) Lakeridge Jr High #1  W 4:0
8:00 AM Sound FC G07 A vs. WUFC G07 Gold (OR) Cook Park #3  L 1:3
9:25 AM Sound FC G03 B vs. Maui Strikers Wahine (HI) Hazella Field W 1:0 
1:00 PM Sound FC G07 A vs. Bridge City G07 Orange (OR) Westlake Park #1 W 5:1 
3:45 PM Sound FC G09 A vs. Bridge City Black (OR) George Rogers Park #1  W 3:0

Sunday, July 28th, 2019

8:00 AM Sound FC G09 A vs. Hawaii Heat FC (HI) Lakeridge Jr High #1  L 1:4

SEMIFINALS: Sunday, July 28th, 2019

9:25 AM Sound FC G03 B vs. THUSC Emerald Hazelia Field  L 2:3

FINALS: Sunday, July 28th, 2019

12:45 PM Sound FC G09 A vs. Hawaii Heat FC (HI) Lakeridge Jr High #2  L 1:4

Crossfire Select Cup

http://events.gotsport.com/events/default.aspx?EventID=72857

Participating Team(s)

B04 C
B06 C

Friday, July 26th, 2019

12:40 PM Sound FC B06 C vs. Crossfire Select B06 60 Acres #8  L 1:6
1:40 PM Sound FC B04 C vs. Blackhills B04 Red B 60 Acres #22  W 4:3
6:00 PM Sound FC B06 C vs. Bainbridge Island FC White 60 Acres #7  L 2:5
7:00 PM Sound FC B04 C vs. Cascade FC B04 Green 60 Acres #22  W 3:2

Saturday, July 27th, 2019 

8:20 AM Sound FC B06 C vs. Fuerza FC Academy B06 60 Acres #12  L 3:4
2:00 PM Sound FC B06 C vs. WA Rush B06 Nero 60 Acres #10  W 3:1

SEMIFINALS:

4:40 PM | Sound FC B04 C vs. Bainbridge Island FC B04 | W 8-7

FINALS:

1:40 PM | Sound FC B04 C vs. Crush Academy B04  @ 60 Acres #18 | L 0-4


WPFC Junior Summer Classic Jamboree

https://washingtonpremierfc.demosphere-secure.com/junior-summer-classic-1

Participating Team(s)

B11 A
B10 C
B10 A
B10 B
G11A

Saturday, July 27th, 2019

9:00 AM Sound B11 A vs. Seattle Celtic B11 Green/White WPFC South #8B  
10:00 AM Sound B10 B vs. Seattle Celtic Black WPFC South #9C  
10:00 AM Sound B11 C vs. Seattle Celtic B11 Gold WPFC South #8A  
10:00 AM Sound B10 A vs. PacNW B10 Maroon A WPFC South #9A  
11:00 AM Sound B11 A vs. EFC B11 Red A WPFC South #8B  
12:00 PM Sound B10 A vs. ISC Gunners B10 White WPFC South #9A  
1:00 PM

1:00 PM

Sound B10 B

Sound B10 C

vs. EFC B10 White

EFC B10 Blue

WPFC South #9D

WPFC South #8D

 

 

1:00 PM Sound G11 A vs. Seattle United G11 Gold WPFC South #8D  
3:00 PM Sound B11 C vs. Seattle United B11 White WPFC South #9D  
3:00 PM

4:00 PM

Sound G11 A

Sound B10 C

vs. Nortac Sparta

vs. PacNW SC B10

WPFC South #9A

WPFC South #9B

 

 

 

Sunday, July 28th, 2019 

9:00 AM Sound B11 A vs. PacNW B11 Maroon A WPFC South #8A  
10:00 AM Sound B11 C vs. Seattle United B11 Gold WPFC South #8A  
10:00 AM Sound B10 A vs. Seattle Celtic Orange WPFC South #9A  
10:00 AM Sound B10 B vs. PacNW B10 Blue B WPFC South #9B  
11:00 AM


11:00 AM

Sound B11 A

Sound FC B10 C

vs. PacNW B11 Blue B

vs. ISC Gunners B10 White

 

WPFC South #9D

WPFC South #9C

 
12:00 PM Sound B11 C vs. EFC B11 White WPFC South #9A  
12:00 PM Sound B10 A vs. Seattle Celtic Black WPFC South #9C  
1:00 PM Sound B10 B vs. PacNW B10 Maroon A WPFC South #8A  
2:00 PM

 

2:00 PM

Sound G11 A

Sound FC B10 C

vs. PacNW Maroon A

vs. PacNW B10 White

WPFC South #8A

WPFC South #8D

 
4:00 PM Sound G11 A vs. Seattle United G11 White WPFC South #8B