Redapt Cup

August 9th – 12th

http://events.gotsport.com/events/Default.aspx?eventid=72797

Participating Team(s):

G02 A

G04 B

G07 B

G08 B

G09 A

B05 A

B06 B

B06 C

B07 B

B08 B

B08 C

B08 D

B09 C

Friday, August 9th

8:15 AM Sound FC B06 B vs. Crossfire Premier B06 D 60 Acres #1 W 9:1
9:15 AM Sound FC G08 B vs. Snohomish United G08 Red 60 Acres #23 W 7:2
9:20 AM Sound FC B07 B vs. Seattle Celtic B07 Orange 60 Acres #5 L 1:3
10:30 AM Sound FC B08 D vs. Seattle Celtic B08 Black 60 Acres #14B L 1:6
10:45 AM Sound FC B05 A vs. Cascade B05 60 Acres #8 W 3:1
11:00 AM Sound FC B06 C vs. Crossfire Premier B06 C 60 Acres #4 L 1:6
11:45 AM Sound FC G09 A vs. Seattle Celtic G09 Green 60 Acres #15A W 2:1
11:45 AM Sound FC B09 C vs. NW United Red 60 Acres #14B W 8:0
12:30 PM Sound FC B06 B vs. Titans FC B06 Navy 60 Acres #5 W 4:1
12:45 PM Sound FC G02 A vs. EFC G01/G02 Red 60 Acres #22 W 1:0
1:45 PM Sound FC B08 C vs. Crossfire Premier B08 C 60 Acres #23 L 0:5
2:00 PM Sound FC B08 B vs. Titans FC B08 Navy 60 Acres #15B W 1:0
2:15 PM Sound FC B08 D vs. Crossfire Premier B08 D 60 Acres #14B L 0:8
3:30 PM Sound FC G07 B vs. Washington Timbers G07 Red 60 Acres #3 W 2:0
5:15 PM Sound FC G04 B vs. Snohomish United G04 Red B 60 Acres #12 W 4:1
5:45 PM Sound FC B08 C vs. Snohomish United B08 Red 60 Acres #15B W 8:0
6:00 PM Sound FC G08 B vs. THUSC Helium 60 Acres #14B W 5:1
6:15 PM Sound FC B09 C vs. Crossfire Premier B09 D 60 Acres #14A W 7:0
6:45 PM Sound FC G09 A vs. Wenatchee United G09 60 Acres #15A W 9:0
6:55 PM Sound FC B06 C vs. Blackhills FC B06 Black 60 Acres #3 L 0:6
7:00 PM Sound FC B08 B vs. Seattle United B08 Nova 60 Acres #23 L 0:3

Saturday, August 10th

8:00 AM Sound FC B06 B vs. Snohomish United B06 Black A 60 Acres #7 W 2:0
8:00 AM Sound FC B06 C vs. FC Portland B06 White 60 Acres #8 L 0:5
8:10 AM Sound FC B05 A vs. NW United B05 White 60 Acres #2 W 9:2
10:20 AM Sound FC B08 D vs. Seattle United B08 Samba 60 Acres #15A L 2:3
11:15 AM Sound FC G02 A vs. Titans FC G01 Navy 60 Acres #16 L 7:1
11:30 AM Sound FC B08 C vs. Crossfire Select B08 Blue 60 Acres #14A W 2:0
11:45 AM Sound FC G08 B vs. Seattle Celtic G08 White 60 Acres #23 L 1:6
12:00 PM Sound FC G07 B vs. Snohomish United G07 Red 60 Acres #3 W 5:0
12:30 PM Sound FC B06 B vs. United PSPL Chivas 60 Acres #7 L 0:3
12:40 PM Sound FC B09 C vs. Crossfire Premier B09 E 60 Acres #14A W 7:0
12:45 PM Sound FC G04 B vs. Woodburn FC Lightning (OR) 60 Acres #19 L 1;2
2:00 PM Sound FC B08 B vs. Crossfire Premier B08 E 60 Acres #14B W 2:0
2:15 PM Sound FC G09 A vs. Thurston United G09 Navy 60 Acres #23 W 2:0
2:55 PM Sound FC B07 B vs. Northwest United B07 Red 60 Acres #10 W 5:2
3:15 PM Sound FC G08 B vs. Crossfire Premier G08 C 60 Acres #15B L 0:1
4:00 PM Sound FC G02 A vs. Rainier Soccer Alliance G01 60 Acres #19 W 3:1
4:15 PM Sound FC B06 C vs. Seattle United B06 Samba 60 Acres #10 L 1:6
5:30 PM Sound FC B09 C vs. PacNW B09 White 60 Acres #14A W 5:2
5:35 PM Sound FC B05 A vs. Crossfire Yakima B05 Black 60 Acres #1 L 0:7
5:35 PM Sound FC G07 B vs. Crossfire Premier G07 B 60 Acres #5 W 3:0
6:45 PM Sound FC G04 B vs. Crossfire Select G04 60 Acres #13 L 3:5
7:00 PM Sound FC G09 A vs. Crossfire Premier G09 B 60 Acres #15A W 3:1

Sunday, August 11th

8:00 AM Sound FC B07 B vs. ISC Gunners B07 C 60 Acres #9

 PLAYOFFS – Sunday, August 11th

SEMIS 8:15 AM Sound FC G02 A vs. Northshore Select Velocity 60 Acres #10
SEMIS 11:10AM SOUND FC G07 B vs. Titans FC G07 Navy 60 Acres #9
FINALS 12:45PM SOUND FC B09 C vs. PacNW B09 White 60 Acres #15B
SEMIS 1:00PM SOUND FC G09 A vs. Seattle United G10 COPA 60 Acres #14A