SURF CUP 2019
August 3rd – 6th
http://events.gotsport.com/events/default.aspx?EventID=72073

Participating Team(s):

B06 A
B07 A
B08 A
B09 A
G06 A
 

Saturday, August 3rd, 2019

8:00 AM Sound FC B06 A vs. San Diego Surf Academy B06 OC #23  
8:20 AM Sound FC G06 A vs. OC Surf North G06 Blue DM #18  
8:40 AM Sound FC B08 A vs. San Diego B08 Black OC #8  
9:50 AM Sound FC B09 A vs. Fullerton Rangers B09 White OC #9  
12:10 PM Sound FC B08 A vs. Beach FB B08 OC #7  
12:20 PM Sound FC G06 A vs. Albion SC G06 Academy DM #17  
1:20 PM Sound FC B09 A vs. Walnut Creek Surf B09 Blue OC #10  
4:20 PM Sound FC B07 A vs. Encinitas B07 Premier OC #22  
4:20 PM Sound FC B06 A vs. RSL Arizona North B06 OC #26  

Sunday, August 4th, 2019

8:00 AM Sound FC B07 A vs. Walnut Creek Surf B07 Blue OC #19  
9:50 AM Sound FC B08 A vs. LA Galaxy South Bay B08 Pre-Academy OC #13  
12:20 PM Sound FC B07 A vs. Westside Timbers B07 Copa Red OC #19  
2:30 PM Sound FC B09 A vs. TVHSC Hawks B09 Academy OC #7  
4:20 PM Sound FC B06 A vs. Blast SC Souders (CAS) OC #22  
5:40 PM Sound FC G06 A vs. CDA Slammers FC G06 DM #17  

 

WA RUSH CUP
August 2rd – 4th
https://events.gotsport.com/events/default.aspx?EventID=71901

Participating Team(s):

B01 A
B04 B
B05 A
B06 B
B07 B
B08 C
G07 B
G02 A

Friday, August 2nd, 2019

9:00 AM Sound FC G02 A vs. WA Rush G01 SRP #2  
9:00 AM Sound FC G07 B vs. PSA Force G07 SRP #1  
10:30 AM Sound FC B08 C vs. Liga Tlaxtli B08 SRP #20  
10:30 AM Sound FC B05 A vs. Seattle United B05 Copa A SRP #18  
12:00 PM Sound FC B06 B vs. WPFC B06 Navy SRP #6  
1:30 PM Sound FC G02 A vs. Seattle United Tango SRP #2  
3:00 PM Sound FC B07 B vs. PSA Force B07 SRP #14  
3:00 PM Sound FC G07 B vs. WA Rush G07 Nero SRP #18  
6:00 PM Sound FC B01 A vs. Nortac Sparta B02 Red SRP #7  
6:00 PM Sound FC B04 B vs. WA Rush B04 SRP #19  
7:30 PM Sound FC B07 B vs. WA Rush B07 Azul SRP #14  
3:00 PM Sound FC B05 A Western Canada Rush B2005 SRP #19  

Saturday, August 3rd, 2019

9:00 AM Sound FC B01 A vs. WA Rush B02 SRP #4  
10:30 AM Sound FC B05 A vs. Wenatchee FC B05 SRP #19  
12:00 PM Sound FC G07 B vs. North Whidbey FC G07 SRP #6  
12:00 PM Sound FC B08 C Vs. WFC Rangers B08 Blue SRP #10  
12:00 PM Sound FC B06 B vs. NW United B06 Red SRP #2  
3:00 PM Sound FC B04 B vs. NW United B04 Black SRP #19  
3:00 PM Sound FC B07 B vs. PacNW B07 White C SRP #2  
4:30 PM Sound FC B01 A vs. Whatcom FC Rangers B01 SRP #5  
4:30 PM Sound FC B06 B vs. North County Alliance B06 SRP #14  
4:30 PM Sound FC G02 A vs. North County Alliance G02 SRP #19  
6:00 PM Sound FC B08 C vs. WA Rush B08 Nero SRP #20  
7:30 PM Sound FC B04 B vs. Whatcom FC Rangers B04 SRP #7  

Sunday, August 4th, 2019

CHAMPIONSHIPS!

10:30 AM Sound FC B06 B vs. Northwest United B06 Red SRP #17  
12:00 PM Sound FC B08 C vs. FC Edmonds B08 SRP #21  
1:30 PM Sound FC B01 A vs. Whatcom FC Rangers B01 SRP #4  L 0-1
1:30 PM Sound FC B04 B vs. NW United B04 Black SRP #1  L 1-2